Szymon Brachu nie wierzę... Byłeś po prostu idealny - zawsze solidny - wszystko na najwyższym poziomie.. Pamiętasz w Margoninie - nocne mecze badmintonowe-pod latarnią? Zamykanie w domku współlokatora niesfornego... Nie wierzę...Radek

Szymon Kempisty

urodziny - 29 maja 1982
odszedł - 22 marca 2008 roku

[*][*][*]

Kochał góry...
Kochał narciarstwo...
Góry go zabrały...

[*][*][*]

W sobotę 22 marca 2008 r., około godziny 16 w Karpaczu w Białym Jarze zeszła lawina. Największa od wielu lat. Pociągnęła za sobą instuktora - współzałożyciela Szkoły Narciarskiej SUPERNARTY.pl - Szymona Kempisty. W niedzielę po godzinie 14 ratownicy znaleźli pod śniegiem ciało Szymona.

Szymon należał do ludzi, którzy najlepiej czuli się w górach. Tam spędzał każdą wolną chwilę. Góry, narciarstwo, snowboard, skitouring - to jego pasja.

Świeć Panie nad jego duszą.


na nartach...

Fascynacja narciarstwem rozpoczęła się od najmłodszych lat. Już jako „młody człowiek” przejawiał cechy świadczące o wyjątkowym zamiłowaniu do nart. Jako jeden z nielicznych uwielbiał zostawiać ostatki swoich sił na stoku, ćwicząc, zarazem ciesząc się przyjemnością czerpaną z jazdy na nartach. Pomimo upływu lat …niewiele się zmieniło. Z wiekiem rozwija swoja pasję o kolejne dyscypliny: skitouring, telemark. Nabyte umiejętności pragnie przekazywać kolejnym pokoleniom narciarzy, co sprawia mu dodatkową przyjemność. Sam mówi o sobie: „Narciarstwo jest częścią mnie” i to stwierdzenie chyba najdobitniej określa Szymona jako narciarza.

inne dyscypliny...

wioślarstwo, ergometr wioślarski, turystyka górska, turystyka rowerowa.

a poza tym...

mgr etnolog, student filozofii, doktorant na Uniwersytecie Wrocławskim.


Szymonie, takim Cię pamiętamy...